Jdi na obsah Jdi na menu

Jak jsme byly na bowlingu v Sedmihorkách

6. 5. 2017

Jak jsme byli na bowlingu v Sedmihorkách duben 2017

 

Telefonicky jsem se spojila s naším TyfloCentrem a SONS v Semilech,

dojednala účast na bowlingu v Sedmihorkách.

Ve středu dne 12. dubna jsme měli školu a jely s Iris busem domů, pak jsem se dohodla, jak a kdo na nás zítra ve čtvrtek 13. dubna počká. Máme s Iris prázdniny velikonoční, pak druhý den jsme si přivstaly a táta nás hodil na 6,45 hodin na autobus do Semil. Jel legrační pan řidič, pak mi dává lístek, já platím a je nám do smíchu. V Jilemnici nastoupila

i kamarádka ze školy, bývalá naše studentka Zuzka, co bydlí v Jilemnici a jezdí každý den do Semil do Fokusu. V Peřimově přistoupila i její kamarádka Ivanka a sedla si k nám.

V Semilech všechny vystupujeme. V Semilech u autobusu na holky z Fokusu také čekají. Na nás také čekal náš předseda Pavel.

Cestou povídáme. Jdeme na odbočku, u školky začalo pěkně pršet.

Na odbočce SONSu a Tyflocentra jsme si dali horký ovocný čaj.

Přišla i Zuzka a zabalila věci, jdeme vyvenčit Iris a pak na vlak. Zuzka jde napřed. Na vlakovém nádraží je několik skupinek turistů, učitelky ze Semil, i nějací senioři ze Semil a další skupinka i my ze SONSu. Pak si koupíme v čekárně u pokladny lístek zpáteční, na průkazku stojí

i s doprovodem 21 Kč. Za nedlouho přijíždí vlak a všichni nastupujeme. Iris se to nějak trošku smeklo, pak se trošku bála, ale svůj strach přece jen překonala a nastoupili jsme do vláčku. Sedíme povídáme, jedeme stanice: Železný Brod, Malá Skála, Turnov. V Turnově přestupujeme do druhého vláčku, jedeme jen 2 stanice. Za deště jdeme do místa, kde hrajeme.

Jsou tu 3 vodící pejsci. Máme 4 dráhy a 4 družstva. Semily, Jablonec, Česká Lípa a Liberec.

Za nás hrají Jaruška, Jirka, Věrka, Toník, já, Luboš, Anička a Péťa. Věrka mi čte během hry jídelníček a pak jsme si daly polévku a to dršťkovou.

Pak i jídlo dle nabídky, já měla rýži s kuřecím masem a omáčkou.

Někdo vařené koleno a bramboráčky nebo i telecí řízek a bramborový salát. Taky ještě byl v nabídce kuřecí a zeleninový salát a ještě pár jídel. Po obědě je vyhlášení výsledků, všichni účastníci jsme dostali pouzdra na mobil, jako upomínku a vzpomínku na turnaj.

První ve družstvech bylo naše, tj. Semily, druhé Jablonec, pak Česká Lípa a poslední Liberec. V ženách na druhém místě naše Jaruška,

v mužích první náš Toník, absolutní vítěz také náš Toník.

Pak Pavel oficiálně vyhlásil výsledky a rozdal ceny. Byli i dvě ceny útěchy.

Jaruška a Věrka byly asi 3 krát s Iris venčit.

Při hře Luboš potkal i svého kamaráda ze Semil Láďu, který obdivoval mou Irisku. Pak tam i pořádně spolu klábosili. V začátku hry nám nabídli

i pití a přinesli jídelní lístek.

Během hry povídáme a klábosíme s ostatními v rámci družstev i mimo ně. Hráči z České Lípy přijeli mikrobusem a řídila jej jejich vedoucí Lída. Její dcerka Zuzka měla s sebou vodicí fenečku Káyu a z Lípy ještě člen Roman, ten měl s sebou také Nabíska, svého vodicího pejska.

Naše družstvo Semily jsme měli dráhu, co byla nejdále od vchodu do herny. Pak jsme se před začátkem hry přezuli ještě do hracích vypůjčených bot s bílou podrážkou.

Po hře jsme ještě se Zuzkou z České Lípy klábosily. Pak i s nějakými členy z Liberce. S Janou a s dalšími. Při obědě jsme si povídali s Toníkem i s Věrkou.

Znali totiž mou kamarádku a pak také, dlouho jsme se nesešli, tak proto jsme  povídali.

Kolem 2. hodiny odpoledne jsme šly na vlak. Bylo zima a i zamračeno

a foukal silný vítr. Někteří si koupili zpáteční lístek ve vlaku, žel

v Sedmihorkách není pokladna. My jsme si i zpáteční jízdenku koupili v Semilech - tam i zpět. Jdeme na ten vlak. Jedeme společně do Turnova, zde se naše cesty rozcházejí. Liberečtí jedou na druhou stranu než-li jedeme my ze Semil. V Turnově ve stánku s občerstvením jsme si dali věneček a  někdo i chlebíček obložený.

Pak už zase ve vlaku do Semil, v Semilech se loučíme a jdeme na další spoje. Jdeme cestou na autobusové nádraží a pár lidiček jde také a líbí se jim má Iris.

V Semilech na nádraží jsem si i koupila i pití, Matonku ochucenou.

Platím asi 18 Kč. Jdeme na stanoviště a za nedlouho přijel autobus.

Loučíme se a nastupujeme. Já s Jaruškou jsme šly  na  autobus.  

I Anička a Péťa, kteří vystupovali dříve než-li my s Iris.

V autobuse jela paní řidička, která mi v Jilemnici pomohla i vystoupit.

Pak už tam na nás čekal náš taťka a jedeme autem domů. U nás na návštěvě jsou moje neteřičky se svými rodiči. Pak po zbytek dne už si jen hraji s neteřičkami. A tento příběh jsem pak i vyprávěla rodičům.

Moc a moc se jim líbilo, že jsme se s Iris mohly tohoto turnaje zúčastnit. Děkujeme všem.

Napsala Raduše a Iriska.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář