Jdi na obsah Jdi na menu

ČD - modernizace vozů

Vážení přátelé,

České dráhy nyní začínají postupně nasazovat na linku Praha - Děčín - Berlín - Hamburk - Kiel a na vlak Slovenská strela Praha - Pardubice - Brno - Bratislava kompletně přestavěné a modernizované osobní vozy 2. třídy velkoprostorového uspořádání. Vozy nabídnou především místa pro cestující na vozíku včetně bezbariérového WC, uzavřený oddíl pro cestující s malými dětmi včetně místa pro uložení dětského kočárku a místa pro uložení až 8 jízdních kol. Vozy jsou určeny pro provoz rychlostí až 200 km/h, jsou klimatizované, vybavené audiovizuálním informačním systémem s monitory LCD a mají další vybavení. Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě. 

Tyto dva typy nových vozů doplnily již provozované modernizované vozy 1. třídy, oddílové vozy 2. třídy a restaurační vozy. Vozy 1. třídy nabízejí cestujícím polohovatelné kožené sedačky, rozkládací nebo sklopné stolky, elektrické zásuvky 230 V a USB konektory, WiFi a další novinky. Podobnými vylepšeními prošly i oddílové vozy 2. třídy. 
Přikládáme také ilustrační záběry vozu, které Vám na požádání můžeme zaslat ve vyšší rozlišení, resp. doplnit o další modernizované vozy, které již na těchto vlacích jezdí (např. 1. třída, oddílový vůz 2. třídy).

NRZP ČR dlouhodobě spolupracuje s Českými drahami na zlepšení podmínek pro cestování osob se zdravotním postižením v železniční dopravě. Výsledkem spolupráce je i následující informace. 
 
Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

• Tisková zpráva (doc)
   http://www.nrzp.cz/images/docs/16-08-22-TZ-vozy_praha-hamburk.doc
• fotografie bezbariérového místa (JPG)
   http://www.nrzp.cz/images/foto/mista_pro_vozickare.jpg 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář