Jdi na obsah Jdi na menu

květen 2013

Bowling v Lomnici nad Popelkou

Tentokrát se nám po předešlé domluvě s již novým majitelem podařilo využít nabídky bowlingu v Lomnici nad Popelkou.
Obsluha nás přivítala s úsměvem, a když jsme se usadili, hned se nám věnovala. Vybrali jsme si z nabízených nápojů a pokrmů. Při čekání na oběd jsme si vesele povídali o nových zážitcích. Posilněni jsme se pustili s radostí do hry, zpočátku jsme měli dost sil, tak se nám dařilo, ale postupem času, jak nám ubývalo sil, se nedařilo. Ale i přesto jsme si hry užili a s konečnými výsledky jsme byli spokojeni. Nežli nám jel autobus nazpět, prošli jsme si i pár obchodů a spokojeni s prožitým dnem jsme se vrátili do svých domovů.

 Velikonoční besídka

Nejdříve se sešli dobrovolníci, kteří přišli pomoci s přípravou občerstvení. Rozdělili si, kdo co bude dělat, aby si nepřekáželi, a pustili se do toho. Vesele jsme si povídali, tak nám šla práce pěkně od ruky a měli jsme hotovo právě včas, kdy se začali scházet ostatní. Po přivítání a uvaření kafíčka začali muži koledovat. S narychlo vyrobenou pomlázkou a krásnými různými koledami obešli přítomné ženy a každý si vysloužil čokoládové vajíčko a zajíčka. Při koledování jsme se moc pobavili a nasmáli. Celé odpoledne jsme se vesele bavili, a když jsme se zklidnili, někteří se začali střídat ve vyprávění vtipů. Čas nám strašně rychle utekl, ani jsme se nenadáli a museli jsme se rozejít někteří na autobus, autem, nebo pěšky k domovu.


Krajský přebor v bowlingu

Sešlo se nás na nádraží pouze šest z původně přihlášených devíti hráčů. Nedalo se nic dělat, ostatní se omluvili.
Abychom mohli za Semilské družstvo soupeřit, bylo potřeba hrát v počtu osmi hráčů. Museli jsme si dvě hráčky půjčit ze smíšeného družstva Jablonce nad Nisou a Turnova, protože přijeli ve větším počtu a všichni by hrát nemohli.
Po zapsání a zahájení přeboru jsme se s nadšením pustili do hry. I z ostatních družstev byla slyšet radost ze hry. Ti, kteří nehráli, hlasitě povzbuzovali, takže to chvílemi vypadalo jak na fotbalovém hřišti. Během hry jsme si vybrali ze dvou druhů nabízených pokrmů. Postupně každé družstvo odehrálo 15 kol, na tomto počtu kol jsme se kvůli času dohodli s ostatními a jejich součet se započítal do výsledků. Po ukončení hry jsme se ještě naobědvali a již syti jsme vyhlásili výsledky hry. Jako první v družstvech se umístili hráči z Liberce, druzí byli zástupci z České lípy a na třetím místě skončilo smíšené družstvo Jablonce nad Nisou a Turnova. Podrobné výsledky budou uveřejněny na internetových stánkách SONSu a TyfloCentra.
Po předání výherních cen a putovní kuželky jsme se srdečně rozloučili s tím, že se budeme opět těšit na další turnaj a případné společné akce.
Cestou domů jsme probírali, kde jsme dělali chyby, že se nám nedařilo a jakou taktiku zvolit příště.


 Škoda auto muzeum v Mladé Boleslavi

Se zájmem jsme se vydali na další plánovanou akci do muzea Škoda, kde se nás ujala příjemná průvodkyně a provedla nás s podrobným výkladem celou historií. V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. Škoda tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky. Tento prostor je věnován tradici značky. Tři páry vozů představují hodnoty značky Škoda. Fascinující vozy, velké i malé exponáty vyprávějící své vlastní příběhy – o hrdých majitelích vozů, o zvláštnostech každodenního života, o výzvách, které přicházejí. Příběhy, které společně píší biografii značky Škoda. Tato tematická oblast tvořící jádro expozice přibližuje vývoj značky – od zakladatelů Laurina a Klementa a jejich prvních jízdních kol až po budoucnost mobility. Spokojeni s prohlídkou jsme si ještě došli na dobrý oběd a potom jsme se přemístili k autobusu.


                             

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář