Jdi na obsah Jdi na menu

Sejkory u Jirky v Roketnici

6img_7058.jpgVe čtvrtek 3.11. jsme se sešli v Dolní Rokytnici nad Jizerou – chalupa Večerník, u našeho pracovníka Jirky, kde jsme při průběžném pečení a pojídání sejkor oficiálně zakončili letní - turistickou, sezonu. Přes zejmu budeme své čtvrteční akce pořádat především v klubovně v budově okresního archivu. Samozřejmě, že občas vyrazíme i mimo klubovnu, abychom předešli ponorkové nemoci a nelezli si časem na nervy, ale to budou jenom takové krátké výlety a akce v okolí. Též bude plánována i nějaká ta výtvarná činnost, bowling a také bychom chtěli v předjaří absolvovat pobyty v Solné jeskyni. Hlavní těžiště činnosti v zejmě však bude klubová činnost a vaření
s nácvikem a procvičováním samostatnosti a soběstačnosti, kdy ti "koukaví" povedou nás, co jsme na tom se zrakem daleko hůře a mizerně nebo nevidí vůbec. Ostatně již toto posezení, kdy se přípravy, t.j. škrabání brambor, jejich strouhání, dělání a ochucování těsta, atd., i vlastního pečení sejkor, účastnili aktivně, pod vedením a dohledem vidících i ti zrakově handicapovaní, bylo procvičováním jejich samostatnosti a soběstačnosti.

Ale protože je vše o penězích, které jsou vždy až na prvním místě, tak naše činnost a jednotlivé akce budou záviset na štědrosti sponzorů a jejich finančních darů, příp. i dotacích Nadací, které oslovíme. Jiné zdroje financování pro naši činnosti bohužel nemáme.
img_7049.jpgO dobrou náladu se nám po celou dobu staral náš velký sympatizant, příznivec a kamarád Honza z Hradce Králové, který nám přijel zahrát na kytaru. Cestu autem si naplánoval tak, aby mohl naložit a přivézt k Jirkovi do Rokytnice naše členy bydlící v Dolních Štěpanicích a ve Víchovské Lhotě. Po ukončení je zase odvezl domů a pokračoval zpět do Hradce.
Akce to byla velice hezká, všichni isme se nádherně bavili a ti, co umí zpívat, si zazpívali společně s Honzou.

Ale čas neúprosně běžel a skutečně v tom nejlepším jsme museli přestat, abychom stihli autobus odjíždějící v 15,41 hod. z Rokytnice do Semil.

img_7029.jpg   2img_7035.jpg   4img_7041.jpg

3img_7038.jpg

img_7040.jpg

img_7033.jpg   img_7043.jpg   img_7044.jpg

img_7047.jpg   img_7048.jpg

img_7056.jpg

.   img_7059.jpg

 

Mapa

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář